In de kijker

Kalender

Grondvest

Wie is wie in de VVB?

De Vlaamse Volksbeweging bestaat uit talloze geëngageerde vrijwilligers. De raad van bestuur, verkozen door de algemene vergadering, staat in voor het uitvoeren van het beleid van de vzw. Het dagelijks bestuur stuurt via de directeur het secretariaat aan dat instaat voor de ondersteuning van afdelingen en leden.

 



Raad van bestuur


Hugo Maes


Hugo is de rechtstreeks verkozen voorzitter van de VVB, van de raad van bestuur en van het dagelijks bestuur. Hij vertegenwoordigt de VVB naar buiten toe. Hugo is daarnaast ook provinciaal voorzitter voor West-Vlaanderen en leidt het politiek bureau.



Contact: hugo.maes@vvb.org




Michael Discart

Michael is de ondervoorzitter van de VVB. Michael is sinds jaren een bekende Vlaamse beweger en is eveneens actief in het bestuur van het ANZ. Hij is ook VVB-afgevaardigde bij het OVV en voorzitter van de provincie Limburg



Contact: michael.discart@vvb.org



Jan De Vogeleer


Jan is penningmeester van de Vlaamse Volksbeweging en maakt deel uit van het dagelijks bestuur. Jan is van jongs af aan gepokt en gemazeld in de Vlaamse Beweging. Het financiële reilen en zeilen van de VVB kent voor Jan geen geheimen. 


Contact: jan.devogeleer@vvb.org




Johan De WIt


Als secretaris is Johan nauw verbonden met de zetel van onze VZW te Berchem. Daarnaast is hij ook voorzitter van de provincie Antwerpen. Johan verdeelt zijn engagement tussen verschillende verenigingen waaronder de VVB en Vl@s. Hij is ook afgevaardigde voor de VVB bij het OVV.



Contact: johan.de.wit@vvb.org



Bram Hermans


Bram is bestuurder bij de VVB en leidt de werkgroep communicatie. Hij brengt een nieuwe wind binnen de VVB door zijn ervaring binnen de communicatiesector en zijn kennis over en voeling met de Vlaamse geschiedenis samen te brengen.


 

Contact: bram.hermans@vvb.org



Stijn Everaert
 

Stijn is de jongste bestuurder van de VVB en combineert zijn engagement met een studie biowetenschappen aan de Universiteit Gent.


 

Contact: stijn.everaert@vvb.org




  

Mark Van Mullem


Mark is afkomstig uit Mechelen en werkzaam bij het VNZ (Vlaams en Neutraal Ziekenfonds). Hij is niet alleen bestuurder maar ook voorzitter van VVB Mechelen waar hij in tal van socioculturele verenigingen meedraait. 



Contact: mark.van.mullem@vvb.org




Tom Garcia


Tom verzorgde de eindredactie van het ‘Witboek Vlaamse Staatsvorming’ en staat mee in voor de verdere uitwerking van dit grote project van de VVB. Hij maakt vanuit de werkgroep communicatie deel uit van het dagelijks bestuur van de VVB.



Contact: tom.garcia@vvb.org




Wilfried Haesen
 

Wilfried zet zijn communicatiecarrière bij, onder andere, de openbare omroep verder bij de VVB en tal van andere organisaties zoals het ANZ (Algemeen Nederlands Zangverbond) en de Marnixring. Je kan zijn stem op menige video van de VVB terugvinden. 



Contact: wilfried.haesen@vvb.org




Liesbet Dhaene


Liesbet is de Brusselse component van de Raad van Bestuur. Ze was politiek actief in onze hoofdstad maar zet haar kennis en ervaring nu in binnen de VVB en in de juridische werkgroep van het VKB en de VVB.



Contact: liesbet.dhaene@vvb.org 



Hilde Heyvaerts


Hilde is echte Aalstenaar. Ze is voorzitter voor de provincie Oost-Vlaanderen, van afdeling ‘Land Van Aalst’, en van de werkgroep ‘taal’ die ze ook binnen het OVV aanvoert.



Contact: hilde.heyvaerts@vvb.org



 

Bob Wellens


Bob is voorzitter van de provincie Vlaams-Brabant en van VVB-Asse. De VVB kan al tientallen jaren rekenen op zijn ervaring en kennis uit het zakenleven.  


 

Contact: bob.wellens@vvb.org




Wim De Wit
 

Wim is voorzitter van de ‘Algemene Vergadering’ en maakt in die hoedanigheid deel uit van de raad van bestuur. Hij is een van de drijvende krachten achter de Vlaamse ingenieurskamer (VIK), ondervoorzitter van het OVV en voorzitter van IJzerwake.


Contact: wim.de.wit@vvb.org




 






VVB-secretariaat

Het VVB-secretariaat wordt bemand door een hele ploeg professionelen en vrijwilligers. Wie graag zijn steentje wil bijdragen op het altijd drukke secretariaat, die mag gerust contact opnemen.

Vlaamse Volksbeweging vzw
Passendalestraat 1A
2600 Berchem

Tel:  03 320 06 30
Fax: 03 366 60 45
E-post: secretariaat@vvb.org

In principe is er altijd iemand aanwezig tussen 10 en 16 uur, maar je zal meestal ook wel gehoor vinden vanaf 8.30 uur en dat tot 17.00 uur. 


Hilde Roosens


Hilde leidt als directeur het secretariaat van de VVB en maakt in die hoedanigheid deel uit van de raad van bestuur en van het dagelijks bestuur. Ze is, naast de voorzitter, woordvoerder van de VVB en is eveneens bestuurder bij het OVV, het VKB en De Federatie.


Contact: hilde.roosens@vvb.org



Steven Vergauwen


Steven is onze Vlaamse ambassadeur en afgevaardigde bij ICEC (International Commission of European Citizens). Hierbij werkt hij aan sterke contacten met collega-onafhankelijkheidsbewegingen zoals Catalonië, Zuid-Tirol, Schotland, Veneto, Baskenland… Daarnaast is Steven hoofdredacteur van Grondvest. 



Contact: steven.vergauwen@vvb.org



Leen Feremans


Leen staat in voor de boekhouding en administratie. Als eerste werknemer ooit van de VVB is Leen met haar ervaring en kennis een vaste waarde voor het secretariaat. 


Contact: leen.feremans@vvb.org





Wietse Robbroeckx

Wietse staat in voor de interne en externe communicatie en grafische vormgeving. Al op jonge leeftijd kreeg hij de Vlaams-Nationale microbe te pakken, dit deed hij eerst in de gemeentepolitiek, vandaag bij de Vlaamse Volksbeweging. 



Contact: wietse.robbroeckx@vvb.org 




De vrijwilligers

Regelmatig komt een groep enthousiaste vrijwilligers samen om leeuwenvlaggetjes te plakken. Het groepje produceerde al vele honderdduizenden vlaggetjes die worden verdeeld tijdens de Ronde van Vlaanderen en allerlei andere activiteiten. Daarnaast krijgen we op dinsdag en vrijdag administratieve ondersteuning van drie gemotiveerde vrijwilligers.